2005/44
Lampebord af mahogni, plade af hvidbroget marmor, front med låge beklædt med bogrygge. Rococoform. Ca. 1900. H. 70. B. 35. D. 29.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag