1722/​1556

En samling grønlandske figurer af udskåret fedtsten, bestående af stående og gående isbjørnH. 10 cm L. 11 cm, to sæler L. 12 og 19 cm - den ene dateret 1991, mands- og kvindefigur H. 11 cm, samt tre tupilakker, heraf en sign. NZ. (9)

Varia, 1. juni 2017

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag