2142/195
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Fortøjede fiskerbåde ved en mole. Sign. Chr. Blache 1861. Olie på papir monteret på malepap. 25,5×36,5.
Mindre retoucheringer, reparationer og misfarvninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag