2432/728
Erling Jørgensen (f. Kolding 1941, d. 2016)
“Grøn, gul, blå”. Triptykon. Sign. på bagsiden Erling Jørgensen, 2000. Olie på lærred. Hver 70×100. Uindrammet. (3)
Behov for let overfladerensning.
Vurdering
Hammerslag