2115/119
Frisisk vægur i kasse med front af messing monteret på træ, hvidmalet urskive dekoreret med landskab og bladværk, sider med figurer. 19. årh. H. 69.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet. Afslag. Lodder and pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud