2103/30
Bertel Thorvaldsen (, efter)
“Johannes Døberens prædiken”. Relief af bemalet gips monteret i ramme. Mrk. H.C. Brix. 20. årh.s begyndelse. H. 23. L. 62.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på ramme. Nogle figurer fremstår restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag