2103/​30

Bertel Thorvaldsen (, efter)

“Johannes Døberens prædiken”. Relief af bemalet gips monteret i ramme. Mrk. H.C. Brix. 20. årh.s begyndelse. H. 23. L. 62.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på ramme. Nogle figurer fremstår restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK