2041/​371

Et par kirkestager af tin med spyd, opsat på trepasfod prydet med hjerter, ornamentik og bladværk. 19. årh. H. 58. (2)

Den ene stage med brud på stamme. Spyd let bøjet. Mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag