1435/117
Emilie Mundt (f. Sorø 1849, d. Frederiksberg 1922)
Gårdeksteriør fra Pont-Aven i Bretagne, Frankrig. Sign. E. Mundt Pont-Aven 1882. Olie på lærred monteret på træ. 37×53.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 25. august 2014
Vurdering
Hammerslag