1309/66
Thorvald Torgersen (f. Ski 1862, d. Tjørne 1943)
To drenge fisker krabber ved en fjord i Norge. Sign. Thv. Torgersen 1907. Olie på lærred. 47×65.
Ældre malerier og møbler, 25. februar 2013
Vurdering
Hammerslag
11 bud