2003/146
Gudsmodet med Barnet. Russisk ikon. Tempera på træ. 19.-20. årh. 50×41.
Revner i træet. Mindre afskalninger. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
48 bud