2124/​779

Dansk møbelsnedker

Et par overpolstrede lænestole betrukket med brunt kunstlæder, ben af bejdset bøgetræ. 1930–40'erne. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsspor. Ridser og mærker på ben.

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag