2124/779
Dansk møbelsnedker
Et par overpolstrede lænestole betrukket med brunt kunstlæder, ben af bejdset bøgetræ. 1930–40'erne. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsspor. Ridser og mærker på ben.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag