12141/​166

Dansk møbeldesign

Sæt på fire stole af bejdset bøg, sæder betrukket med velour. Udført og stemplet hos Slagelse Møbelværk. (4)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Betræk med pletter.

Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag