2446/331
“The Royal Geographical Society.” Verdenskort af sterlingsølv dekoreret med 24 kt. guld. Udført i London 1977 for Franklin Mint. Monteret på plade. Mål 57×38 cm.
Certifikat medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med ridser og slitage i kanter.
Vurdering