2124/88
Knud Sinding (f. Aarhus 1875, d. København 1946)
Landskabsparti. Sign. monogram. Olie på lærred. 69×110,5.
Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag