2141/801
Dansk design
Sæt på fem cirkulære loftlamper af perforeret messing med tre fatninger. Løst liggende skærm af opalglas. H. 13. Diam. 42. (5)
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 12. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag