842/791
Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Deep Forest”. Sign. på bagsiden Kvium 03. Olie på lærred. 98×117
Proveniens: Galleri Franz Pedersen, Horsens. Original ramme, udvalgt af kunstneren som afsæt for værket.
Moderne malerier og skulpturer, 24. september 2013
Vurdering
Hammerslag