1424/1353
Armbånd af forgyldt sølv prydet med talrige facetslebne tanzanitter. L. ca. 16,5 cm. Æske medfølger. 2012.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 11. juni 2014
Vurdering
Hammerslag