872/987
Tage Mellerup (f. Vorup v. Randers 1911, d. Gentofte 1988)
“Klipper”. Sign. på bagsiden Tage Mellerup 1948, med titel. Olie på lærred. 70×65
Malerier og grafik, 7. juni 2017
Vurdering
Hammerslag