2412/150
Engelsk serveringsbakke af sølvplet med gennembrudt kant. Mester Fenton Brothers, Sheffield. Ca. 1900. L. 56. B. 45.
Proveniens: Joakim Skovgaard (1856–1933). Erhvervet direkte fra Skovgaards barnebarn.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
27 bud