2446/128
To japanske figurer af ben i form af kejserpar i rigt dekorerede klædedragter, han med sværd og offergave, hver stående på sokkel af træ. 20. årh. H. 41. (2)
Sværd med limrester. Kejserinde mangler attribut. Sokler med vandskjolder.
Vurdering
Hammerslag