2041/​20

Empire konsolur i kasse af mahogni med spilleværk, hvidemaljeret urskive med romer- og arabertal. 19. årh. H. 57.

Afslag på urskive. Større finerskade på siden af kassen. Dele af pynteliste mangler. Løs dør. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Lukke mangler på dør. Pendul samt optræksnøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag