2115/46
Frederik Winther (f. København 1853, d. Frederiksberg 1916)
Gårdeksteriør. Sign. Fr. W. 81. Olie på plade. 27×17,5.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Krakeleringer samt mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag