1947/598
Axel P. Jensen (f. Kerteminde 1885, d. Virum 1972)
Udsigt over marker og gårde. Sign. Axel P. J. Olie på lærred. 64,5×89.
Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud