2048/​88

Godfred Christensen (f. København 1845, d. sst. 1928)

“Ved Solnedgang, Hornbæk”. Sign. og dateret G.C. 04 samt betegnet på blændrammen. Olie på lærred. 30,5×44.

Behov for let overfladerensning. Minimal afskalning i kanten.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

12.500 kr.

40 bud

(Autobud) 12.500 kr.
12.000 kr.
11.500 kr.
11.000 kr.
10.500 kr.
10.000 kr.
9.500 kr.
(Autobud) 9.000 kr.
9.000 kr.
8.500 kr.
8.000 kr.
7.500 kr.
(Autobud) 7.000 kr.
7.000 kr.
6.500 kr.
6.000 kr.
(Autobud) 5.500 kr.
5.500 kr.
(Autobud) 5.000 kr.
4.800 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
4.000 kr.
(Autobud) 3.800 kr.
3.600 kr.
(Autobud) 3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
(Autobud) 2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
2.000 kr.
1.500 kr.