2048/88
Godfred Christensen (f. København 1845, d. sst. 1928)
“Ved Solnedgang, Hornbæk”. Sign. og dateret G.C. 04 samt betegnet på blændrammen. Olie på lærred. 30,5×44.
Behov for let overfladerensning. Minimal afskalning i kanten.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
40 bud