899/1224
Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)
To kvinder med blomster. Sign. med kunstnerens røde stempel samt Walasse Ting, NY, 83 på bagsiden. Akryl og akvarel på papir monteret på lærred. 180×97.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag