2131/759
Dansk snedkermester
Et par sølvtøjskommoder af mahogni, greb af patineret messing. 1930–40erne. H. 68. B. 60. D. 39. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Vandskjolder. Ridser og mærker. Stødmærker.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud