2426/534
Henry Hans Schubell (f. Helsingør 1906)
Højrygget lænestol stel af bejdset bøg. Sider, sæde og dybhæftet ryg betrukket med blå uld. Udført hos Schubell & Madsen.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Defekt polstring.
Vurdering
Hammerslag
1025303 | ||
1007668 | ||
1025303 | ||
1007668 | ||
1025303 | ||
1007668 |