2426/​534

Henry Hans Schubell (f. Helsingør 1906)

Højrygget lænestol stel af bejdset bøg. Sider, sæde og dybhæftet ryg betrukket med blå uld. Udført hos Schubell & Madsen.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Defekt polstring.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1007668 4.000 DKK