Lene Regius (f. Frederiksberg 1940)
Vase af stentøj modelleret med indridset dekor. Dekoreret med polykrome glasurer. Sign. monogram, 14. Unik. H. 21.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
818493 (Autobud) | ||
1137295 | ||
818493 (Autobud) | ||
1137295 | ||
818493 | ||
1137295 (Autobud) | ||
818493 | ||
1137295 |