2426/775
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen
Lænestol af massiv teak med medestel, løse hynder i sæde og ryg betrukket med brunt læder. Model 130. Formgivet 1961. Udført og mærket hos France & Søn.
Litteratur: Mobilia 1961.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
827879 (Autobud) | ||
855837 | ||
827879 (Autobud) | ||
855837 | ||
827879 | ||
1146524 |