1622/​530

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“FH 1788”. Et par lænestole med stel af bøg. Nypolstret med mørkt kvadrat møbelstof. Model 1788. Udført hos Fritz Hansen. (2)

Let brugsslitage. Stel med enkelte ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 31. maj 2016

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

6.500 DKK
6.000 DKK
5.500 DKK
5.000 DKK