12013/​87 Aage Bernhard-Frederiksen: Sommerlandskab. Sign. B-F. Olie på lærred. Lysmål 41×55. Rammemål 54×64.

Be­skriv­el­se

Sommerlandskab. Sign. B-F. Olie på lærred. Lysmål 41×55. Rammemål 54×64.

Sælger oplyser

Enkelte små pletter.

Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020

Kunstner

Aage Bernhard-Frederiksen (f. Aarhus 1883, d. Skagen 1963)

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag