2342/9030
Et par sengustavianske lampetspejle af forgyldt træ, ovale rammer prydet med lyrer og bladværk. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 54. B. 41. (2)
Reparationer foretaget med bronzemaling. Spejlglas noget forvitrede.
Selected, 16. oktober 2023
Vurdering
Hammerslag