2342/​9030

Et par sengustavianske lampetspejle af forgyldt træ, ovale rammer prydet med lyrer og bladværk. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 54. B. 41. (2)

Reparationer foretaget med bronzemaling. Spejlglas noget forvitrede.

Selected, 16. oktober 2023

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag