11948/​128

Chatol af mahogni med cylinderklap bag hvilken skuffer og rum, herunder tre større skuffer. Empire form, ca. 1900. H. 111. B. 104. D. 56/82.

Almindelig brugsslitage, enkelte finérrevner.

Kunst, antikviteter & design, 28. november 2019

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag