11948/128
Chatol af mahogni med cylinderklap bag hvilken skuffer og rum, herunder tre større skuffer. Empire form, ca. 1900. H. 111. B. 104. D. 56/82.
Almindelig brugsslitage, enkelte finérrevner.
Kunst, antikviteter & design, 28. november 2019
Vurdering
Hammerslag