2425/​45

Seks ostindiske tallerkener af porcelæn, dekoreret i farver med blomster samt en med våbenskjold. 18.-19. årh. Diam. 22–23 cm. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. En tallerken med revne og repareret, en med hårrevne i fane, nogle med afslag på rand.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK