2425/45
Seks ostindiske tallerkener af porcelæn, dekoreret i farver med blomster samt en med våbenskjold. 18.-19. årh. Diam. 22–23 cm. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En tallerken med revne og repareret, en med hårrevne i fane, nogle med afslag på rand.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. juni 2024
Vurdering
Hammerslag