1831/1535
Nyrokoko stage af forgyldt bronze, stamme støbt med putti, fodstykke med rocailler og kæmninger. 19. årh.s slutning. Senere monteret til lampe. H. inkl. montering 52 cm.
Aldersrelaterede spor.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag