2416/225
Sophus Petersen (f. København 1837, d. Frederiksberg 1904)
Opstilling med fajancekande og lågkrus i sølv. Sign. Sophus Petersen 16. April 1892. Olie på lærred. 31,5×29,5.
Minimale krakeleringer. Enkelte minimale retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag
22 bud