Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Original Salesco box i brunt karton 1963–1964 med fem kataloger fra Carl Hansen & Søn, Andreas Tuck, Ry Møbler, AP-Stolen og Getama. Fotograferet af Keld Helmer-Petersen og Louis Schnakenburg Ingemann. Trykt hos Thejls Bogtryk. Format 22×22.
Tysk prisliste april 1963 indlagt i Andreas Tuck, Getama og Ry Møbler kataloget.
Proveniens: Snedkermester Johannes Hansens møbelsnedkeri.
Fremståer med mindre brugsspor. Kataloger med let løse omslag.
Moderne kunst og design, 30. maj 2017