Barokt panel af udskåret træ: Tilbedelsen af barnet. Centralt med Maria og barnet, Josef og Anna Selvtredje, til venstre de hellige trekonger, til højre Sct. Barbara. Mellem/Nordeuropa. 16/17. årh. 66×104 cm. Senere monteret på plade.
Aldersrelaterede spor og mærker, afslag, revner, ormehuller.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
13 bud