917/131
Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
“Min Far - Skorstensfejeren”. Sign. Rob. J. Figur af jern. H. 99.
Proveniens: Erhvervet direkte hos kunstneren af den nuværende ejers familie.
Moderne malerier, skulpturer og grafik, 5. december 2023
Vurdering
Hammerslag