2032/214
Lille persisk bæger af sølv, rigt graveret med personer i landskab med arkitektur. Utydeligt stemplet. Vægt 82 g. H. 6 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag