2032/​214

Lille persisk bæger af sølv, rigt graveret med personer i landskab med arkitektur. Utydeligt stemplet. Vægt 82 g. H. 6 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK