2432/1184
Diamantring af 18 kt. guld prydet med talrige brillant, baguette- og trapezeslebne diamanter på i alt ca. 1.00 ct. Vægt ca. 2,5 g. B. 14 mm. Str. 51.
Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En fatning med diamant mangler i midten.
Vurdering
998392 |