2441/199
Albert Wang (f. Horsens 1864, d. Hellerup 1930)
Sol over skibe på Øresund med Hven i baggrunden. Sign. monogram 09. Olie på lærred. 36×100.
Lille revne med afskalning. Behov for rensning og let opstramning.
Fra
i
Vurdering
966953 |