2138/12
Koldbemalet wienerbronze i form af riddende kvinder og barn på dromedar. Monteret til el. Ej stemplet. 20. årh.s begyndelse. H. 48.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Afskalninger på bemaling. Enkelte afknækkede dele. Ledning klippet.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag