2138/​12

Koldbemalet wienerbronze i form af riddende kvinder og barn på dromedar. Monteret til el. Ej stemplet. 20. årh.s begyndelse. H. 48.

Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Afskalninger på bemaling. Enkelte afknækkede dele. Ledning klippet.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag