1839/618
Henri Matisse, efter (f. Cateau-Cambrésis 1869, d. Nice 1954)
Tre kompositioner fra serien “Nu Bleu”. Tryksign. Matisse 52. Litografier i farver. Bladstørrelse hver 93×70. Uindrammet. (3)
Moderne kunst og design, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag
32 bud