1313/702
Lågskål af patineret bronce. Indvendigt med grøn patinering. Stemplet Tions, Bronce, Made in Denmark 9. H. 13,5. Diam. 18.
Slitage i patinering. Alders- og brugspatina herunder overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. marts 2013
Vurdering
Hammerslag