1813/1576
Et par franske urtepotter af porcelæn, dekorerede i farver og guld med blomster på sort grund, med tilhørende stande. 19. årh. H. ekskl. stand 15. Diam. 15. (2)
Den ene stand med afslag og kalkaflejringer. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 29. marts 2018
Vurdering
Hammerslag