1813/​1576

Et par franske urtepotter af porcelæn, dekorerede i farver og guld med blomster på sort grund, med tilhørende stande. 19. årh. H. ekskl. stand 15. Diam. 15. (2)

Den ene stand med afslag og kalkaflejringer. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 29. marts 2018

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK